7 Gün Boyunca Bala Sarımsak Takıp Yerseniz Ne Olur…

7 Gün Boyunca Bala Sarımsak Takıp Yerseniz Ne Olur...

Yedi gün boyunca bala sarımsak katarak tüketirseniz yararlarına siz bile şaşıracaksınız ve hemen faydasını göreceksiniz.

Sarımsak ve bal ayrı ayrı antioksidan özelliği taşıyan birer şifa depolarıdır. Bir de ikisi birlikte güçlerini birleştirdiğinde olacaklara bakın.

SARIMSAK VE BAL KARIŞIMININ FAYDALARI

Bu iki besinde kanın pıhtılaşmasını engeller. Özellikle tromboz ve varislerin meydana gelmesini önler. Barındırdıkları sülfür maddesi bedendeki kan akışını düzenler. Kalp sağlığını kötü etkileyen yüksek tansiyon hastalığı içinde kan akışının dengede olması lazımdır. Bu karışım kan akışını düzenlediğinden yüksek tansiyon ve bunla alakalı gelişebilecek kalp hastalıkları ihtimalini azaltır. Çiğ sarımsak alisin maddesi açısından çok zengindir. Bu madde damarlarda birikmiş kötü kolesterolü gidererek kan dolaşımını destekler. Aynı zamanda trigliserit aşamalarının da dengede kalmasını mümkün kılar. Bedendeki dengesiz enflamasyon nedeniyle ortaya çıkan kronik rahatsızlıkları azaltmak için de uzmanlar bu karışımı tavsiye ediyor. Üstelik bu karışım ödem toplamayı önleyerek, kas rahatsızlıkları için doğal ağrı kesici görevi görüyor. İki besinde de yüksek oranda olan antimikrobiyel maddeler bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek vücudun hasarlı hücrelere karşı savunmasını artırır. Enfeksiyon virüsü neticesinde ortaya çıkan boğaz iltihaplanmasını da engelleyen bu harika karışım, devamlı öksürüklerde de doğal tedavi olarak kullanılır.

Author:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir