Aile toplantıları yapanlar için WhatsApp’dan iyi haber!

Bir mahalle dedikodusu sırasında kendinizi sessize almayı mı unuttunuz? WhatsApp artık kullanıcılara sesleri kesintiye uğradığında bireysel katılımcıları sessize alma seçeneği sunmaya başlıyor. Bu özellik, sessize alınmayan kayınvalide gibi katılımcıların ses kesintilerinin üstesinden gelmeyi ve aynı alanda birden fazla kullanıcı olduğunda oluşan arka plan gürültüsünü önlemeyi amaçlıyor.

Yeni özellik, kullanıcıların grup aramaları sırasında istenmeyen ses veya kaçınılmaz arka plan gürültüsü tarafından kesintiye uğramasını önlemek için tasarlanıyor. Her iki ünlü toplantı programı olan Microsoft Teams ve Zoom yalnızca tüm katılımcıları sessize almanıza izin veriyordu.

Ancak Meta‘nın sahibi olduğu WhatsApp da ise bu durum biraz farklı. Bu özellik kısa süre önce WhatsApp başkanı Will Cathcart tarafından tanıtıldı ve çağrıdaki katılımcılar için daha ayrıntılı bir kontrol düzeyi sağlıyor…

WhatsApp’dan kalite arttırıcı yeni özellikler geliyor

WhatsApp, sessize alma işlevine ek olarak, devam eden çağrılara katılma (Resmi bilgi için) özelliğini de kullanıma sunuyor. Meta (Facebook) tarafından açıklandığı gibi, yeni birleştirme işlevi, aramaların doğal akışını ve dıştan bir etkiye bağlı olmaksızın korumanın bir yolunu sağlıyor. Çağrı başladığında yanıtlamak zorunda kalmak yerine, katılımcılar artık devam eden bir çağrıya katılabilir veya gerekirse aynı çağrıdan ayrılabilir ve daha sonra yeniden bağlanabilir imkanlarına sahip olacaklar.

Yeni sessize alma ve çağrıya katılma işlevi, WhatsApp’ın büyüyen yenilik listesindeki iki özellikten yalnızca biriydi. Geçen yılın sonundan bu yana, WhatsApp geliştiricileri uçtan uca şifreleme (E2EE), içerikleri Android‘den iPhone cihazlarına taşıma ve diğer kullanıcılardan son görülme durumunuzu gizleme yeteneklerini almıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.