Banyo Zemin Kaplama Önerileri

Banyolar suyla haşır, neşir olmasından ötürü ayrı yazıda banyo için zemin kaplaması yapmayı düşünenlere özel yazı hazırlamaya karar verdik. Banyolarda zemin kaplaması için yaygın olarak fayans kullanılıyor. Çoğu evde banyo zemin kaplaması olarak fayans kullanılmasının temel nedeni fiyatının uygun olması kuşkusuz önceliklidir. Ama bizim fayans dışında farklı önerimiz olacak o da elbette parkedir.

Banyo Zemin Kaplama Önerileri

Parke ile Banyo Zemin Kaplaması: Fayans göre fiyatı biraz daha pahalı olan ama artıları fayanstan daha çok olan parke ile banyonuzun zeminini yenileyebilirsiniz. Banyolara özel parke çeşitleri bulunuyor. Bunların temel özellikleri su geçirmemesi, antibakteriyel olmasını ön sıralarda sayabiliriz. Ayrıca banyolarda sıkça yaşanan ayak kaymalarına bağlı kazalarda fayanslara oranla daha olumlu olduğunu söylemekte de yarar var.

Fayanslarda su geçirmez ama antibakteriyel olması konusunda aynı şeyi söylemek güç. Bu nedenle banyo gibi hijyenin önemli olduğu mekanda antibakteriyel özelliği olan parke tercih etmek doğru tercih olacaktır. Bunların yanı sıra parkelerin diğer avantajı ise dekorasyon açısındandır. Banyonuzu katmak istediğiniz havayı parkelerle yaratabilirsiniz. Mesela banyonuzda sıcak atmosfer yaratmak istiyorsanız parkeler bunun için biçilmiş kaftandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir