Bodrum’da intikam için 20 yaşındaki genç öldürüldü

Muğla’nın Bodrum ilçesi Gökçeler mevkiinde seyir terasını geçtikten sonraki keskin virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 genç, ormanlık alanda bir kişiyi başından vurulmuş halde buldu.

İhbarın akabinde bölgeye gelen sıhhat takımları, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti.

Jandarma grupları, olay yeri ve etrafında geniş çaplı inceleme yaptı. Olay yeri ve etrafında dedektörle arama yapıldı.

Üzerinden kimlik çıkmadı

Olay yerinde ceset üzerinde yapılan birinci incelemede başın art kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üzerinde şort tişört bulunan şahısta kimlik çıkmadı.

Ceset, otopsi için Muğla İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cesedin kime ilişkin olduğu ise sonraki gün aşikâr oldu. Cesedin, Ağrı Patnos doğumlu 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişkin olduğu ortaya çıktı. Uzunay’ın birkaç ay evvel Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi.

Cinayete kurban giden gencin arkadaşları, olaydan bir gün evvel akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonra ’tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bir daha geri dönmediğini söyledi.

Babası Ağrı’da cinayet işlemişti

İHA’nın haberine nazaran; Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde bulunan babasının 2008 yılında Ağrı’nın Patnos ilçesinde öbür bir kişiyi, başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken soruşturma kan davası üzerine ağırlaştırıldı.

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur Vilayet Emniyet Müdürlükleri ile jandarma tarafından eşzamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı.

14 yıllık kan davasında intikam için öldürüldü

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Ağrı Patnos’ta öldürülen adamın yeğeni N.C. tarafından intikam almak maksadıyla işlediği belirlendi. Cinayet anında N.C. ile birlikte 2 kişinin daha olay yerinde olduğu kaydedildi. Cinayet anında olay yerinde olmayan başka 2 kişinin ise yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 kuşkulu, süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sevki sırasında jandarma geniş güvenlik tedbirleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın neden öldürdünüz, kan davası mı vardı” sorusuna “Haberim yok” biçiminde karşılık verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.