Buffett’tan dolar açıklaması: Tahttan inmeyecek

Dünyanın en büyük yatırım holdinglerinden biri olan Berkshire Hathaway’in Başkanı Warren Buffett, hissedarların katıldığı yıllık toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Buffett, “Bankalar daha fazla baskıyla karşılaşabilir ancak mevduatlar güvende olacaktır. Ekonomik faaliyetler yavaşladıkça şirketlerin kazançları da zayıflayacak” dedi.

Buffett ayrıca, doların rezerv para birimi olarak tahtından indirilemeyeceğini söyledi ve “Biz rezerv para birimiyiz, başka bir para biriminin rezerv para birimi olma ihtimalini görmüyorum” dedi.

Piyasadaki oynaklık ve ekonomi genelindeki endişelere dair hissedarların sorularını yanıtlayan Buffett, ticari gayrimenkul sektörünün daha yüksek borçlanma oranlarıyla mücadele ederken bankaların da daha fazla baskıyla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Omaha Kâhini olarak da anılan Buffett ayrıca şirketin Occidental Petroleum’u satın almayacağını belirtti ve yapay zekânın dünyadaki her şeyi değiştireceğini ancak insan zekâsını gölgede bırakmayacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir