Buldan: Hırsıza ‘hırsız’, çeteye ‘çete’ demeye devam edeceğiz

İktidarın yeni torba kanun teklifine tepki gösteren HDP’li Buldan, “”Hırsıza ‘hırsız’, çeteye ‘çete’ denilmesini yasaklamak istiyorlar. Biz hırsıza ‘hırsız’, çeteye ‘çete’ demeye devam edeceğiz” dedi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın manda yoğurdu, Medine hurması ve kestane balından oluşan tarifi tavsiye etmesine de tepki gösteren Buldan, “Millet kuru ekmek bulamıyor, o manda yoğurdu, kestane balı, Medine hurması yiyin derken utanmıyor” diye konuştu.

SİYASET 29.03.2022 13:15

Buldan: Hırsıza 'hırsız', çeteye 'çete' demeye devam edeceğiz

Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Newroz kutlamalarının yer aldığı sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Buldan, “Türkiye’nin geleceğini konuşmak isteyenler Newroz’a bakmalıdır. Çünkü geleceği şekillendirecek, büyük değişimi gerçekleştirecek irade oradadır” dedi. 2022 Newrozu’nun Türkiye’nin geleceğini belirleyeceğini söyleyen Buldan, “Bu irade dikkate alınmadan siyasetin de geleceğin de şekillenemeyeceğini herkesin bilmelidir” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftçilerle buluşmasında “Şimdi ben bir şey tavsiye edeceğim. Ben şunu yapıyorum, her akşam yatarken manda yoğurdu. Manda yoğurdu hakikaten kalitedir, çok iyidir. Onun içine şöyle Medine hurması doğrarım, 3 tane veya 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve yulaf ezmesi atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer yatarım, şifa. Tavsiye ederim” sözlerini de hatırlatan Buldan, “Millet kuru ekmek bulamıyor, o manda yoğurdu, kestane balı, Medine hurması yiyin derken utanmıyor” dedi.

YENİ TORBA KANUN TEKLİFİ

AKP’nin yeni torba kanun teklifine de tepki gösteren Buldan, “Hırsıza ‘hırsız’, çeteye ‘çete’ denilmesini yasaklamak istiyorlar. Biz hırsıza ‘hırsız’, çeteye ‘çete’ demeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘ASGARİ ÜCRET YENİDEN BELİRLENSİN’

Asgari ücrete ek zam için de çağrıda bulunan Buldan, “Gelin Ramazan öncesi eriyen asgari ücreti yeniden belirleyelim” ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor…

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.