CHP’li vekil Pınar Gültekin’in babasını aradı mı? Kılıçdaroğlu: HTS kayıtlarını istedim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in, Muğla’da katledilen Pınar Gültekin’in babasıyla telefonda görüşerek davadan vazgeçmesini istediği yönündeki iddialarla ilgili konuştu.

Televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelen CHP lideri, önemli açıklamalarda bulundu.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, detayları canlı yayında aktardı:

 Öldürülen Pınar Gültekin’in iddiası… O çarpıcı iddia… CHP’li vekil davayı geri çekmemi istedi iddiası… CHP liderine bu konu da soruldu. Aslında Kılıçdaroğlu bu konuda CHP’li Süleyman Girgin’in açıklamalarına destek çıktı. ‘En net en tutarlı görüşü bizim vekilimiz söyledi.’ dedi. 

Neydi o Süleyman Girgin’in açıklaması? ‘Böyle bir olayı ispat etsinler sadece CHP’den değil, vekillikten de istifa edeceğim.’ demişti.

İşte Kılıçdaroğlu bunu hatırlattı. ‘Bunun ötesi yok. Karşı taraf ispat ederse biz gereğini ziyadesiyle yerine getireceğiz dedi. HTS kayıtlarını istediğinin de altını çizdi. Ama sitemi de vardı. ‘Cinayet üzerinde durmaktan ziyade CHP’yi tartışma konusu yaptılar.’ dedi. ‘Sorunların içinde boğulan bir siyasal iktidar, başka konularla Türkiye’yi meşgul etmek istiyor. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz.’ mesajını verdi.

class=’cf’>

CHP’li Girgin’den Pınar Gültekin açıklaması: En ufak ima çıkarsa istifa edeceğim

CHP’li Girgin’den Pınar Gültekin açıklaması: En ufak ima çıkarsa istifa edeceğim

CHPli vekil Pınar Gültekinin babasını aradı mı Kılıçdaroğlu: HTS kayıtlarını istedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir