Covid-19 hadiseleri artmaya başladı: Hastaneye yatışta büyük yükseliş

Corona virüsü yasakları ve kısıtlamalar azaltılırken, bilim insanlarının “kış mevsimi yaklaştıkça hadiseler artacak” açıklamalarını doğrulayan ve kaygı yaratan bir gelişme meydana geldi.

Dünya çapında 6 milyondan fazla insanın vefatına sebep olan corona virüsü salgınıyla ilgili kaygı yaratan bir açıklama İngiltere’den geldi… Temmuz ayının başından beri olay sayılarının düşük seyrettiği İngiltere’de Covid-19 olayları ve hastaneye yatışta büyük bir artış meydana geldiği ortaya çıktı.

Resmi bilgilere nazaran ülkede Covid-19 sebebiyle hastaneye yatışlarda yüzde 20’lik bir artış görüldüğü belirlendi. Yetkililer ülkede yaşayanların hatırlatma dozunu olması gerektiği davetini yaparken, insanların hastalanması durumunda meskenlerinde kalmalarını istedi.

Son 7 günde hadise sayılarının arttığına dikkat çeken yetkililer, İngiltere’de geçen hafta 3434 kişinin hastaneye kaldırıldığına dikkat çekerken bu sayının bu hafta 4015’e çıkarak yaklaşık yüzde 17 arttığına dikkat çekti.

İngiliz Sıhhat Güvenliği Ajansı’nın Kıdemli Tıp Danışmanı Dr. Susan Hopkins, “Covid-19 hadiseleri hala az olsa da hastaneye yatış sayıları yüksek. Aşı olmaya imkanı olanların aşı olması gerekiyor zira kış aylarına girene kadar bağışıklığı kuvvetlendirmek gerekiyor. Şu an kullanılan bütün aşılar Covid-19’un hafif geçmesine imkan sağlıyor” dedi.

Dr. Hopkins, “Havalar soğudukça teneffüs yolu enfeksiyonlarının da artacağını göreceğiz. Şayet uygun hissetmiyorsanız evinizden çıkmayın ve risk kümesindekilerle görüşmeyin” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.