Cumhurbaşkanı Erdoğan 51’inci kez ‘Muhtarlarla buluştu! Muhtarlara maaş müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’na katılıyor. Muhtarlarla 51’inci kez buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtar maaşlarının asgari ücrete çıkarıldığını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı illerde görev yapan muhtarlarla 3 yıl aradın ardından tekrar Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde buluştu.

-Muhtarlarımızla biraraya geldiğimiz toplantıda teklif üzerine 19 Ekim tarihini ‘Muhtarlar günü’ olarak belirledik. Özlük haklarında SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi maaşlarının arttırılması olmak üzere iyileştirmeler yaptık.

– Mayıs 2019 tarihine kadar 50 ayrı toplantı gerçekleştirdik. İlk 50 toplantımızda 35 bine yakın yüz yüze bir araya gelme imkanı bulduk. Bugün de 1500 muhtarımızla birlikteyiz.

Muhtar maaşları asgari ücrete çıkarıldı
– Bu vesileyle sizlere müjde vermek istiyorum. Biz geldiğimizde muhtarlar maaşı neydi? 97 liracık. Bu yılbaşı itibarıyla 3392 lira seviyesine kadar çıkarmıştık. Ayrıca SGK primlerini de karşılamaya başlamıştık. Muhtar maaşlarının asgari ücret altında kalmasına gönlümüz razı olmadı. Yaptığımız değerlendirmeyle 4250 liraya yükseltme kararı aldık. Lafta değil, ben icraat konuşuyorum.

– Bir başka önemli çalışmamız da muhtarlık binasıyla ilgili. Muhtarlık hizmet binalarıyla ilgili projemizi tamamladık yerlerini belirledik inşaasına başlıyoruz.

– Yalnız bu trileçeleri yemediniz? Niye yemediniz? Arnavut kardeşlerimizi üzeceksiniz, afiyet olsun.

– Muhtarlarımız yoldaştır, omuzdaştır. Sizleri özlemişiz. Aramızdaki gönül bağını anlamayan buluşmaları taklit etmeye çalışanlar çıksa da biz aramıza kimseyi sokmayız. Bizim kader bağımız var. 24 yıl önce siyasi bağımız bitirilmek istenirken ‘Muhtar bile olamaz’ manşetleri atılmıştır. Bu ifade zihin dünyalarında muhtara biçtikleri değeri gösteriyor. Bu manşetleri attıran tek parti faşizmi mühür toplayıp tüm muhtarlıkları kapattırmıştır. Bunların işi gücü mühür toplamaktır.

– Muhtarın yanına katip koyacakmış, sekreter koyacakmış. İnanıyor musunuz? Bunların işi gücü palavra. Önce elinizdeki belediyelerde muhtar kardeşlerimize destek verin. Geçen elektrik parası almayacağız dedi. Şanlıurfa’da dedi, inandınız mı? Elinizdeki belediyelerde elinizi tutan mı var? Bir defa elektrik olayı belediyelerin elinde mi? Böyle bir yalan söyleyen ana muhalefetin başı var. Bu oyunları muhtarlar bozacak. Topunu üst üste koysanız bir tane muhtarın tırnağı bile etmezler.

– Bir sonraki toplantımızı da inşallah ülkemizdeki kadın muhtarlarımızla yine bu salonda yapmayı planlıyoruz. Sadece kadın muhtarlarımız şimdiden hazırlanın. Birileri niye sadece kadın muhtarlar diyebilir. Biz kadınlarla verilecek mücadelenin ne kadar kutsal olduğunu biliriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.