Cüneyt Çakır: Yurt dışından teklifler var

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, bu dönem Türkiye’de hakemlik yapıp yapmayacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Anadolu Adalet Sarayı’nın 10. Klâsik Futbol Turnuvası, İBB Maltepe Kıyı Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Cüneyt Çakır’ın düdük çaldığı final maçını; Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ile Anadolu Birinci Derece Adalet Komite Lideri Bekir Altun, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (İSTİNAF) Cumhuriyet Başsavcısı Metin Sarıhan, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Uğur Seçgin, Ömer Kurtuluş Aksoy, İhsan Kamil Akçadırcı ve Hasan Turgut da izledi.

Turnuvanın öncesinde gerçekleşen ‘Şöhretler Maçı’nda ise ünlü futbolcular Hami Mandıralı, Sefer Gezer, Tarık Taşgün, Mehmet Ekşi, Can Arat ve Ömer Gülen ter döktü. Eski FIFA kokartlı hakem Ahmet Çakar’ın yönettiği şöhretler maçı renkli imgelere sahne oldu.

Şöhretler maçının akabinde gerçekleşen final maçını ise FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır yönetti. Anadolu Bilgi Süreç grubu, finaldeki rakibi Kadıköy’ü penaltılarda 4-1 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.

“ÇOK KEYİFLİ BİR ORGANİZASYONDU”

Mücadelenin akabinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Cüneyt Çakır, “Öncelikle çok keyifli bir akşamdı. Bu tertipte emeği olan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Türk adaletinin çok pahalı mensuplarının düzenlediği, Anadolu Adliyesi’nin 10. kere düzenlediği turnuvaya aslında geçen yıllarda da çok katılmak istemiştik ama bizim ağır programımızdan ötürü nasip olmamıştı. Lakin bugüne nasip oldu. Nitekim de çok keyifli bir tertip oldu. Finale kalan kadrolar sahiden de çok centilmence bir maç oynadılar, onları da tebrik ediyorum. İzleyenler de çok keyif aldılar, bizler için de unutulmaz bir akşam oldu” biçiminde konuştu.

“YURT DIŞINDAN TEKLİFLER DE VAR”

Çakır, bu dönem Türkiye’de hakemlik yapıp yapmayacağı ile ilgili de şu tabirleri kullandı:

“TFF ile bir yıllık daha kontratım bulunuyor lakin, yurt dışından hem hakemlik, hem yöneticilik, hem de eğitmenlik teklifleri var. Alışılmış ki ailemle de konuşacağım. Bir karar kademesine da geldik aslında. Yakın vakitte bunu da kamuoyuyla paylaşacağım.”

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.