EA’in popüler oyunu Sims 4, çok yakında ücretsiz olacak: İşte o tarih…

EA ve Maxis’in popüler hayat simülasyonu The Sims 4, çok yakında ücretsiz bir oyun haline geliyor. Geçiş, 2014’te PC’deki orijinal sürümünden sekiz yıl sonra gerçekleşiyor. Sims 4’ün PC sürümünü 2017’de Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri izlemişti ve tümü ücretliydi.

Şirket, bu hamlesiyle ilgili olarak, “Yeni hikayeler yazmak ve sınırsız keşif yapmak için her zamankinden daha fazla oyuncuyu ağırlamaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Sims her zaman yeni oynama yollarını sunmakla ilgiliydi ve keşfedilecek pek çok olasılık sunuyor” diyor.

Oynaması ücretsiz sürüm, mevcut olan ve karakter oluşturma ve inşa modlarından Sims’in eksiksiz yaşam deneyimine kadar her şeyi sunan temel oyun. 12 genişleme paketi ve çok sayıda oyun paketi, malzeme paketi ve kit, premium DLC olarak sunulacak.

Oyunu bu dönüşümden önce satın alanlar, Desert Luxe mobilya paketini ücretsiz olarak alacaklar. Bu arada EA Play ve EA Play Pro üyeleri, abone olmanın ek avantajları olarak birkaç The Sims 4 paketi kazanıyor.

EA, The Sims 4 için yeni paketler geliştirmeye devam edeceklerini de söylüyor. “Behind The Sims Summit” başlıklı özel bir yayın, bu planları 18 Ekim’de YouTube ve Twitch’te detaylandıracak.

The Sims 4, 18 Ekim 2022’den itibaren Windows (EA uygulaması, Origin, Steam), macOS, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X- S’de ücretsiz olarak indirilip oynanabilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.