Fenerbahçe’den Büyükekşi’nin TFF Lider adaylığına ‘FETÖ’ itirazı

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lider adayı olan Eski Gaziantep FK Lideri Mehmet Büyükekşi’nin Ali Koç’a yönelik açıklamalarına reaksiyon gösterdi.

Sarı-lacivertli kulüp açıklamasında, ‘FETÖ’ uyarısı yapıp şu tabirlere yer verdi:

“Kamunun rastgele bir durumuna vazife ataması yapılırken ilgili kişi ve aile mensupları dahil olmak üzere son derece ayrıntılı bir geçmiş taraması yapılmaktadır. Kelam konusu Türk futbolu olduğunda bu istikamette bir hassasiyetin gösterilmemesi makul müdür? FETÖ’den yargılanma süreci devam eden bir şahsın yakın bir aile ferdinin TFF Lideri olmasının yaratacağı soru işaretleri, göz gerisi edilebilecek bir öge mudur? Hal böyleyken TFF Başkanlığı misyonuna seçilmeniz halinde bu konunun suiistimal edilerek size karşı kullanılması durumunda adil, şeffaf ve her kulübe eşit arada durma prensiplerini uygulamanız risk altında olmayacak mıdır?”

‘TFF HER KULÜBE EŞİT ARADA DURMALI’

Futbol iklimindeki adil rekabet kaidelerinin etkilenmesine tahammüllerinin olmadığının belirtilen açıklama, şöyle devam etti: “Son olarak bugünkü açıklamasının bir kısmında, ‘TFF’ye baskı kurmak, kulüp stratejinizin bir modülü olabilir’ diyen Sayın Mehmet Büyükekşi’ye, Fenerbahçe Kulübü olarak Türk futbolu ve TFF odağındaki yaklaşımımızın; ‘hiçbir kural altında kimseye ve hiçbir kulübe ayrıcalık gösterilmemesi, her kulübe eşit aralıkta durulması’ olduğunu, kısa bir medya taraması ile görebileceğini vurgulamak isteriz. Şayet bu açıklamamıza karşılık verilecek ise bunun üstte sorduğumuz sorulara da karşılık olacak nitelikte bir açıklama olmasını kıymetle rica ederiz.”

BÜYÜKEKŞİ: TFF’YE BASKI KURMAK STRATEJİNİZ OLABİLİR…

TFF Lider Adayı Büyükekşi, Ali Koç’un açıklamalarına şöyle karşılık vermişti: “Cümleye dostum diye başlayıp sorumsuzca davranabilirsiniz. Nasıl olsa, seçimlerden sonra gönlünü alırım yanılgısıyla hırslarınıza yenik düşebilirsiniz. TFF’ye baskı kurmak, kulüp stratejinizin bir kesimi dahi olabilir. Lakin bu yeni devirde bunların işe yaramayacağını nezaketle belirtmek isterim.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.