Gür Ve Kalın Kaşlar Hayal Değil! Garantili… Seyrek Ve İnce Kaşları Büyütmek İçin 4 Adım

Genetik yapınız, bedeninizin geri kalanındaki tüylere çok emsal halde kaş tüylerinizin büyümesini tesirler. Onları doğal olarak büyütmek sıkıntı lakin imkansız değil. Fakat kaşlarınıza biraz bakım yapmak düşündüğünüzden daha çok tesirli olur.

İlaç yansıları, cilt bozuklukları, hormonal dengesizlik yahut çok etkin bir bağışıklık sistemi, kaş dökülmesinin ve seyrek saçın birçok nedeni ortasındadır. Azalmış kaşlar ayrıyeten beslenme yetersizliği, fizikî hasar yahut gerilimden de kaynaklanabilir. Bazen bu sorun kendi kendine güzelleşebilir yahut dermatolog tarafından reçete edilen ilaçlarla tedavi edilebilir. Bununla birlikte, kimi konut ilaçları, kaşlarınızdaki tüyleri geri kazanmada bir epey tesirli olabilir.DAHA DOLGUN VE GÜR KAŞLAR ELDE ETMENİZE YARDIMCI OLACAK 4 BİLEŞEN

SARIMSAK: Sarımsak, saç büyümesini destekleyen keratin proteininde yüksektir.

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI: Hindistancevizi yağı, sağlıklı saçlar için gerekli olan nem açısından zengindir.

HİNT YAĞI: Hint yağı saç yoğunluğunun artmasına yardımcı olur.

ÇAY AĞACI YAĞI: Saçlarınızı pürüzsüz fiyat ve daha kısa müddet de uzamasına yardımcı olur.KAŞLARINIZ İÇİN KUSURSUZ SERUMU NASIL YAPACAKSINIZ?

Bu materyalleri kullanarak kaş serumunu nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

15-20 damla sarımsak suyunu bir kaseye alın. Sarımsakları rendeleyebilir yahut öğütebilir ve suyunu çıkarmak için bir muslin bezine bastırabilirsiniz. Üzerine iki çay kaşığı hindistancevizi yağı dökün. Bir çay kaşığı hint yağı ekleyin. Artık bir damlalık kullanarak beş damla çay ağacı yağı ekleyin .Hepsini birleştirmek için karıştırın. Yağlı karışımı bir şişeye aktarın.EVDE HAZIRLADIĞINIZ KAŞ SERUMUNU NASIL KULLANACAKSINIZ?

Hafif bir temizleyici kullanarak yüzünüzü temizleyin. Parmak uçlarınıza bu serumdan 2-4 damla dökün. Serumu biraz ısıtmak için parmak uçlarınızı birbirine sürtün. Dikkatlice, dökmeden kaşlarınıza uygulayın. Serumu nazikçe kaşlarınıza masaj yapın. Bütün gece bekletin ve sonraki sabah ılık yahut oda sıcaklığında suyla yıkayın. Rastgele bir içeriği gözünüze dökmekten kaçının. Bu serum gözünüze temas ederse çabucak yıkayın. Her vakit evvel iç dirseğinizde bir yama testi yapın. Tahriş olursa, kaşlarınızda kullanmaktan kaçının.

GÜR KAŞLARA SAHİP OLMAK İÇİN NELER YEMELİYİZ?

Saç büyümesini artırmak için yapabileceğiniz en uygun şey, istikrarlı bir diyet yaptığınızdan emin olmaktır. Yağsız et, bakliyat ve süt eserleri üzere protein içeriği yüksek besinlere bilhassa odaklanarak saç sıhhatiniz size teşekkür edecek. Ayrıyeten, saç büyümesini artırmak için diyetinize tatlı patates, yumurta sarısı ve mısır üzere doğal biyotin kaynaklarını dahil etmeye çalışın.


Resimde Birinci Fareyi Mi Gördün? Durumun Hakkındaki Gerçeği Öğrenmeye Hazır Mısın?


Çürük Domatesleri Sakın Çöpe Atmayın! Nerelerde Kullanıldığını Öğrendikten Sonra Bir Daha Çöpe atmayacaksınız


Gerçek Aşkı Neden Bulamıyorsunuz? Kendi Aşil Topunuzu Öğrenmeye Hazır Mısınız?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.