İspanya, EuroBasket şampiyonluğunu kutladı

İspanya Basketbol Ulusal Ekibi, Avrupa şampiyonluğunu Madrid’de kutladı.

Madrid’de şampiyonluk kutlandı

2022 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası’nı, finalde Fransa’yı 88-76 yenerek kazanan İspanya Basketbol Ulusal Kadrosu için Madrid’deki Wizink Spor Salonu’nda bir kutlama organize edildi. İspanyol taraftarlar, ulusal basketbolcularına büyük sevgi gösterisinde bulunurken, “şampiyon” tezahüratlarıyla takviye verdi.

“Turnuvadan büyük zevk almamı sağladılar”

Taraftarlara konuşma yapan kadro kaptanı 37 yaşındaki Rudy Fernandez, “Sergio’ya (başantrenör) ve bu ekipteki herkese teşekkür etmek istiyorum. Uzun vakittir birlikteyiz. 20 yaşındaki biri üzere bu turnuvadan büyük zevk almamı sağladılar.” dedi.

“Birilerinin size yapmayacağını söylemesine asla müsaade vermeyin”

İspanya Ulusal Kadrosu’nun İtalyan başantrenörü Sergio Scariolo da “(Umudunu kaybetme) sinemasını hatırlıyor musunuz? Birilerinin size yapamayacağını söylemesine asla müsaade vermeyin.” şeklinde konuştu.

Taraftarlar büyük dayanak verdi

Şampiyonanın en bedelli oyuncusu seçilen Willy Hernangomez ve finalin en âlâ oyuncusu olan kardeşi Juancho Hernangomez salonu dolduran kalabalık tarafından uzun mühlet alkışlandı. Taraftarlarla müzikler söyleyerek eğlenen basketbolcular, “Seneye dünya şampiyonası var.” diyerek, gelecek için de argümanlı olduklarını vurguladılar.

İspanya 4. Avrupa şampiyonluğunu aldı

İspanya basketbolda, 2009, 2011, 2015’in akabinde 4. kere Avrupa şampiyonluğunu kazandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.