Kırkpınar başpehlivanı Şimşek, hamam ritüelini bozmadı

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan Antalyalı Cengizhan Şimşek, ‘hamama gitme’ ritüelini bozmadı. Hamam yolunda halkı selamlayan Şimşek, mutluluğunun söz edilemez olduğunu belirtti.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Cengizhan Şimşek, Kırkpınar’ın en genç güreşçisi olan rakibi Mustafa Taş’ı yenerek şampiyon oldu. Şimşek, güreşin akabinde altın kemeri ve kupayı alarak ‘geleneksel hamam yürüyüşü’ geleneğini yaptı. Sarayiçi’nden faytona binip ayrılan Şimşek, kent merkezinde faytondan inip yürüyerek yoluna devam etti.

‘HAYALİM GERÇEKLEŞTİ’

Kent merkezinde vatandaşların sevgi şovları ile karşılanan Şimşek, kuvvetli ve yorucu geçen iki günün akabinde soluğu hamamda aldı. Altın kemer yolunda birinci kere şampiyonluğa ulaşan Cengizhan Şimşek’i bu defa hamam tellağı hamam taşına yatırdı. Selimiye Camii yanında ardında bulunan hamamda yorgunluğunu atan Şimşek, çok keyifli olduğunu belirtti. Şimşek, “Hayal üzere lakin hayal değil. Hayalim gerçekleşti. Şükür rabbime. Beni destekleyen, seven bütün seyircilerime, akrabalarım ve sevenlerime, tüm Antalya’ya selamlarımı iletiyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.