Kökünü Kurutma Operasyonu: Bakan Soylu detayları açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep’te başlatılan Kökünü Kurutma Operasyonu’na ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Bugünkü 49’uncu Kökünü Kurutma Operasyonu gibi 48 tane operasyon yapmış, birçok suçluyu cezaevine göndermiştir. Türkiye aynı zamanda bir adım daha atmıştır. TBMM’nin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yönelik son oturumlarında önemli bir kanun değişikliğine gitmiştir. TBMM’ye teşekkür ediyorum. Özellikle metamfetamin, bonzai gibi sentetik uyuşturuculara yönelik yeni bir düzenleme ortaya konulmuş, bu düzenleme çerçevesinde imal ve ticareti suçunda ceza alt sınırı 10 yıldan 15 yıla çıkarılmıştır.

Bizim kanun çıktıktan sonra takip ettiğimiz değerlendirmeler çerçevesinde adalet sistemimiz bu uygulamaya da başlamıştır. Bir adım daha atılmıştır. Burada bir önemli değişiklik daha gerçekleştirildi. Yakalanan uyuşturucu maddelerin imhası yine adli kararla mümkün olabilecektir. Yasal düzenlemeler önemli adımlardır, milletimiz de fark edecek. Bu yaptığımız mücadeleler çerçevesinde kökünü kurutmada bir kat daha başarılı olabilme iradesi ortaya konulacaktır. Bu konuda adım atan herkese çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızı zehirlemek isteyenler Türkiye’ye büyük bir saldırı peşindedir.

“149 KİŞİ YAKALANDI”

49’uncu Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 179 hedef belirledik. Saat 04.45 itibariyle arkadaşlarımızı 1529 polisimiz ve jandarmamızla birlikte bu hedeflere onları selametledik. Bu operasyonu arkadaşlarımız başarıyla tamamladılar, 149’unu yakalamış oldular.

UYUŞTURUCU BARONU URFİ ÇETİNKAYA’NIN YAKALANMASI

Dün de bir uyuşturucu baronunu İstanbul Emniyetimiz, istihbaratımız ve narkotik başkanlığımızın ortaya koyduğu çalışmayla yakalanmıştır. Uyuşturucuyla mücadelemiz sonuna kadar inançla, kararlılıkla ve aynı gayretle sürecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir