Lider Öz vazifeden alınmıştı: Çan Belediye Lider Vekilliği’ne CHP’li Arslan seçildi

Çan Belediye Meclisi, İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturmanın selameti için 14 Haziran’da vazifeden uzaklaştırılan Çan Belediye Lideri Bülent Öz’ün yerine lider vekilini seçmek için toplandı.

Meclis Toplantısı’nı CHP Genel Lider Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ile CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan da izledi.

Seçimde lider vekilliği için 1’inci çeşit oylamada CHP’den Harun Arslan, AKP’den Burhan Yıldız, MHP’den Yılmaz İhtimam ve bağımsız olarak ise Alparslan Kürşat Çetin aday oldu.

İlk cins oylamada CHP’nin adayı 9, AKP’nin adayı 4, MHP’nin adayı 1, bağımsız aday 1 oy aldı. Bu cinste 3’te 2’lik çoğunluk sağlanamadığı için 2’nci cinse geçildi. Lakin 2’nci çeşitte da sonuç tıpkı çıkınca 3’üncü cins oylamada lider vekili belirlendi. 

3’üncü çeşit oylamada 2 kişi lider vekilliği adaylığından çekildi. Adaylardan Harun Arslan 9 oy, Burhan Yıldız ise 6 oy aldı. Bu sonuçla Çan Belediye Lider Vekili seçilen Harun Arslan, teşekkür konuşması yaparak, vazifeden uzaklaştırılan Bülent Öz’ün soruşturması sona erene kadar misyonu sürdüreceğini söyledi.

Soruşturma kapsamında Çan Belediye Lideri Bülent Öz ve firma çalışanı R.A., çıkarıldıkları mahkemece isimli denetim kuralıyla, Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. ise savcılıktaki sorgularının ardından özgür bırakılmıştı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.