Melek Mosso’nun Isparta konseri iptal edildi

Ünlü müzikçi Melek Mosso, geçtiğimiz haftalarda verdiği bir konserde kadınların kıyafetlerini eleştirenler hakkında konuşmuştu.

“Uçun kızlar”

Mosso, sahneden “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini, nasıl giyinmeniz gerektiğini söylemesine gereksiniminiz yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya gereksiniminiz yok. Uçun” sözleri kullandığı için maksat gösterilmişti.

Afişten çıktı

Memleketler arası Isparta Gül Şenliği kapsamında sanatçı Melek Mosso 3 Haziran da kentte bir konser verecekti.

Melek Mosso afişten çıktı

Birtakım sivil toplum kuruluşları Mosso’nun kentte konser düzenlemesine reaksiyon göstermişti. Daha sonra ise Isparta Belediyesi, şenlik programında değişiklik yaptı ve Melek Mosso konserini iptal etti.

İslamcı Anadolu Gençlik Derneği ve Ulusal Gençlik Vakfı da ortak açıklamayla konsere reaksiyon göstermişti.

“Ahlaksızlığı özendiriyor”

Açıklamada, “Son vakitlerde Isparta Belediyesi halkımızın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan konserler düzenlemektedir. Ekonomik olarak sıkıntı vakitlerden geçtiğimiz bu vakitlerde halkımızın vergileriyle düzenlenen gençlerimizin ahlaki erozyona sebep olan bu çeşit etkinlikler halkımız nezdinde kabul görmemekte ve rahatsızlık oluşturmaktadır. İlerleyen günlerde düzenlenecek Gül Şenliği’nde yer verilecek olan Melek Mosso isimli müzikçinin konseri bu rahatsızlığı ayyuka çıkarmıştır. Ahlaksızlığı özendiren hiçbir müzikçi halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul görmeyecektir. Bu ve gibisi müzikçilerin Isparta’mız da yeri yoktur. Ulusal ve manevi kıymetlerimize ziyan veren, geleceğimiz olan gençlerimize makûs örnek olan bu konserlerin derhal iptal edilmesini Isparta Halkı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi olarak Isparta Belediyemizden ve Isparta Valiliğimizden talep etmekteyiz” denildi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.