Meral Akşener’den Erdoğan’a ‘açlık’ yansısı

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki haftalık olağan küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunuyor. 

Akşener’in açıklamalarından öne çıkan satırlar şu halde:

“Bugün birinci adımını, Demre’de muvaffakiyetle uyguladığımız, Rüzgargülü projemizi,  inşallah öncelikle, Demre genelinde yaygınlaştıracağız. Seçime kadar da, farklı belediyelerimizde hayata geçirmeyi planlıyoruz.

İktidara geldiğimizde ise, Rüzgargülü’nü tüm Türkiye genelinde uygulayacağız.

UYGUN Parti iktidarında, paylaştıkça eşitlenecek, eşitlendikçe büyüyeceğiz. Yetkiyi aldığımızda, artık hiçbir öğrencimiz, sağlıklı besine erişim sorunu yaşamayacak. Emin olun, az kaldı! Bu vesileyle, Okan kardeşime ve onun nezdinde, Demre Belediyemize teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. UYGUN ki varsınız.”

ERDOĞAN’A ‘AÇLIK’ YANSISI

“Aziz milletim; ülkemizin, uzun vakittir içinde bulunduğu, kara güldürü; başroldeki Bay Kriz’in, adeta oskarlık performasıyla, geçtiğimiz hafta da, tam gaz devam etti. Saraydan çıkamayan, çarşıyı, pazarı, marketi artık büsbütün unutan, vatandaşla, iki kelam bile edemeyen Sayın Erdoğan, çıktı ve dedi ki; ‘Birileri aç kaldık diyor.  Ya vicdansızlık yapma, ne aç kalması. Aç kalan falan yok.’

Yanlış duymadınız. Bu kelamlar, bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na ilişkin. En son, geçinemeyen insanlarımıza, “şükürsüz” demişti, artık de vicdansız olunmuş. Geçekten ibretlik. Yahu, Allah aşkına, biz öbür bir ülkede mi yaşıyoruz? Semt pazarlarında, ucuza zerzevat meyve alabilmek için, akşamı bekleyen, Halk Ekmek büfelerinin önünde, ekmek kuyruklarına giren, Çöpten yiyecek toplayan insanlarımız, öteki bir ülkede mi yaşıyorlar?”

“Annelere, tencere kaynattırmayan yokluk, Babaları, çocuklarına mahcup eden yoksulluk, Pırıl pırıl gençlerimizi, perişan eden işsizlik, bunlar Türkiye’de yaşanmıyor mu? Nasıl tok, açın hâlinden anlamıyorsa; muhakkak ki, sarayda oturan da, milletin hâlinden anlamıyor. Milletiyle bağını büsbütün koparmış bu arkadaşımız, artık ülkesinde yaşananları bile bilmiyor.”

DETAYLAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.