Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar artıyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Yurdun kuzeydoğusu ile güneybatı bölümlerinin modüllü bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yer yer çok bulutlu, lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın ekseriyetle kuzeyli, doğu kesitlerde batı ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Ege kıyıları ve Doğu Akdeniz’in iç kısımlarında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güney ve batısında güneyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı, Ege kıyıları ve Doğu Akdeniz’in iç bölümlerinde kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güney ve batısında güneyli istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kaidelere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

İLLERE NAZARAN HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 29°C

Az bulutlu, vakitle kesimli bulutlu

ANKARA °C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

KASTAMONU °C, 29°C

Az bulutlu, vakitle modüllü bulutlu

TRABZON °C, 25°C

Parçalı bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde lokal sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 35°C

Az bulutlu

DİYARBAKIR °C, 42°C

Az bulutlu ve açık

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.