Meteoroloji yağış beklenen yerleri işaret etti, Karadeniz bölgesine

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların etkili olmasıyla birlikte vatandaşları daha da sık bilgilendirmeye başladı. Müdürlük tarafından son yapılan açıklamada, yağış beklenen yerler işaret edilerek, yıldırım düşme tehlikesi olan Karadeniz bölgesine de uyarı yapıldı.

YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER

Müdürlüğün açıklamasına göre Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kütahya ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanaklı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji yağış beklenen yerleri işaret etti ancak Karadeniz bölgesine 'Şiddetli yıldırım' uyarısı yaptı

SARI UYARI YAPILDI

Yağışlar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’e sarı uyarı (potansiyel tehlikeli hava) yapıldı. Bu bölgelerde yıldırım tehlikesine dikkat çekildi.

Meteoroloji yağış beklenen yerleri işaret etti ancak Karadeniz bölgesine 'Şiddetli yıldırım' uyarısı yaptı

YILDIRIM DÜŞME TEHLİKESİ VAR

Ayrıca sel, su baskını, yerel kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın Meteoroloji yağış beklenen yerleri işaret etti, Karadeniz bölgesine AA – Son Dakika Haberleri Meteoroloji uyardı! Ankara ve İstanbul dahil 47 ilde yarın sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji uyardı! Ankara ve İstanbul dahil 47 ilde yarın sağanak yağış bekleniyor

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir