Mitra ne demek? Kırmızı Oda Mitra kimdir, gerçek hikayesi nedir? Melisa Aslı Pamuk kaç yaşında?

Kırmızı Oda dizisinde Mitra karakterine Melisa Aslı Pamuk hayat veriyor. Birçok izleyici Kırmızı Oda dizisinde geçen Mitra isminin anlamını araştırıyor. Dizideki Mitra’nın hayat hikayesi de ilgiyle araştırılıyor. İşte Kırmızı Oda Mitra hakkında bilgiler…

Kırmızı Oda Mitra kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Mitra karakteri kendini şöyle tanımlar: İranlı bir baba ve Türk bir anneden meydana gelmişim. Hayatım Tahran, Berlin, Paris ve İstanbul arasında geçti. Babam Tahran’da annem İstanbul’da yaşıyordu. İki şehir de anavatanım gibidir. Babam müziğe meraklıydı, belki de onun etkisiyle müzikten hiç kopamadım. Berlin Üniversitesi’nde felsefe okurken misafir öğrenci olarak konservatuvarda devam ettim. Piyano eğitimi alsam da kanun çalmayı seviyorum.” dedi.

Mitra ne demek?

Mitra (Mitras ya da Mica [Mikail], Zentçe: Miθpa, Antik Farsçada Mica), Zerdüştlük dininde ahit, yemin, anlaşmadan sorumlu ilahi varlık. Sözleşmelere uyulmasını denetlemenin yanında her şeyi gören; gerçeğin, sığırların, hasadın ve suyun koruyucusu olduğuna inanılır. Mithra Zent dilinde bir sözcüktür.

Melisa Aslı Pamuk kimdir?

Melisa Aslı Pamuk (d. 14 Nisan 1991, Haarlem),Türk kökenli, Hollanda vatandaşı oyuncu ve modeldir.

2011 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve L’Oréal Paris sponsorluğunda FOX’da yayınlanan ve finali 3 Haziran 2011’de İstanbul’da gerçekleşen Miss Turkey yarışması birincisidir.

Miss Turkey 2011 tacını bir önceki yılın birincisi Gizem Memiç’ten alan ve aday numarası 10 olan Pamuk, organizasyonun yeni aldığı format değişikliği kararı ile Türkiye’yi 2011 yılının Eylül ayında Brezilya’nın São Paulo şehrinde düzenlenecek olan Miss Universe (Kâinat Güzellik Yarışması)’te temsil etmiştir. Ayrıca kendisi 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye’nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını elde etmiştir.

İyi seviyede Türkçe, İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimine başlamıştır ancak Miss Turkey kariyeri için okulunu dondurmuştur. 1,76 cm boyunda ve 58 kg olan Pamuk, 85-62-90 vücut ölçülerine sahiptir. Modelliğe on dört yaşında iken başlamıştır.

Pamuk, henüz on üç yaşında iken, 2004 yılında bir “Bos Bros. Film & TV Productions” ve “Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON)” ortak yapımı olan, yönetmenliğini Tamara Miranda’nın yaptığı ve Hollanda’da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır.

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Temel Oyunculuk” dersleri almıştır. Türkiye deki oyunculuk kariyeri ise ilk olarak bir gsm reklamında oynamasıyla başlamış. Daha sonra 3. sezonunda olan Yer Gök Aşk adlı diziye diğer başrollerin diziden ayrılması üzerine başrol olarak geçmiştir. Aynı yıl G.D.O. KaraKedi adlı ilk sinema filminde yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir