Mobilyaya Rusya ve Portekiz dopingi

Rusya’ya mobilya ihracatı yüzde 220.8’lik büyüme kaydederken, Akdeniz’den yapılan ihracatta ise yüzde 490 artışla Portekiz pazarı öne çıktı.

Ağustos ayında mevcut pazarların yanı sıra hedef pazarlarda da önemli artışlar kaydettiklerini belirten Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) Başkanı Onur Kılıçer, “Yıl sonunda sektör olarak 8 milyar dolar, AKAMİB olarak 1 milyar dolar hedefimizi gerçekleştirmeye çok yakınız. Her şey yolunda gittiği takdirde yıl sonu hedeflerimizi aşacağız” dedi. Kılıçer, ihracatla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Katar’da birkaç aydır yakaladığımız büyümeyi, Rusya pazarındaki canlılığı görmekteyiz. Bu ay da Portekiz’de önemli bir başarı elde ederek yüzde 490’lık büyüme kaydettik. Portekiz en başarılı 5’inci pazarımız oldu. İlk 8 aylık periyot hem sektörümüz hem de AKAMİB için planlar dahilinde tamamlandı. 2022 yılının sonunda sektör olarak 8 milyar dolar, AKAMİB olarak 1 milyar dolar hedefimizi gerçekleştirmeye 4 adımlık mesafedeyiz. Her şey yolunda gittiği takdirde yıl sonu hedeflerimizi aşacağız. Kıta kıta gezerek, dünyanın güvenli limanı olduğumuzu göstereceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.