Musk’tan ikizleri olan Neuralink çalışanıyla dalga geçtiler: ‘Hareme katıldığınız için tebrikler’

Twitter’ı satın almak istemesiyle gündeme gelen ve çalışanlarını taciz ettiği savlarıyla mahkemelik olan Tesla, SpaceX ve Neuralink’in CEO’su olan dünyanın en güçlü insanı Elon Musk’ın ismi yeni bir skandala karıştı.

Bir bayan çalışanını cinsel organını göstermek suretiyle taciz ettiği argümanıyla mahkemelik olan Musk, hakikaten de çalışanlarını taciz etmeye yatkın olsaydı bunun daha evvel ortaya çıkması gerektiğini belirterek kendini savunmuştu. Musk savunmasını daha da absürtleştirerek bu iftirayı kendisine demokratların attığını öne sürmüştü.

Çalışanlarını taciz etme yatkınlığı olmadığını savunan Musk’ın üst seviye bir çalışanından ikiz bebeklerinin olduğu ortaya çıktı. Kelam konusu çalışanın Neuralink’te misyonlu üst seviye yönetici Shivon Zilis olduğu belirlendi.

SOY İSMİNİ VERMEK İSTEMİŞ

Web Tekno’nun Business Insider’a dayandırdığı habere nazaran, Insider’ın ulaştığı mahkeme evraklarında Musk’ın çocukların soyadını değiştirmek istediği ortaya çıktı.

Çocuklarının soyadının Musk olmasını isteyen ikili, anne soyadının ise ikinci isim olarak kullanılmasıın mahkemeye yaptıkları müracaatta talep etti.

Böylelikle Musk’ın ‘bilinen’ çocuk sayısı 9’a çıkmış oldu.

Insider çocukların isimlerini kapalılık nedeniyle paylaşmadı. Öte yandan ikizlerin doğduğu süreçte Musk bir çocuk daha sahibi olmuştu.

ZİLİS İLE MUSK’IN İLİŞKİSİ

Başarılarıyla ismini teknoloji dünyasında duyuran Shivon Zilis, 2008 yılında Yale Üniversitesi’nden iktisat ve ideoloji alanında lisans derecesini aldı.

Kariyerine IBM’de başlayan, akabinde da Bloomberg Beta’ya yapan Zilis, 2015 yılında Forbes’un ’30 Yaş Altı’ listesine girmeyi başarmıştı.

Musk ile tanışıklığı ise OpenAI’da vazife yaparken gerçekleşen Zilis, OpenAI’ın idare şurasındaki en genç isim.

2017 yılında Tesla’da proje yöneticisi olarak vazife yapan Zilis, akabinde Elon Musk’ın bir başka şirketi olan Neuralink’e transfer oldu ve günümüzde operasyon ve özel projeler yöneticisi olarak misyon yapıyor.

Zilis’in ismi, Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra başa koyabileceği isimler ortasında da geçiriliyordu.

Sosyal medya kullanıcıları Zilis ile “Musk’ın haremine katıldığınız için tebrikler” diyerek dalga geçti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.