Mustafa Er: Oyuncuları şofben ile duş aldırdık! Yemek yok…

Bursaspor Teknik Yöneticisi Mustafa Er, Menemenspor müsabakasından sonra gündem sarsan açıklamalarda bulundu.

TFF 1. Lig’in son müsabakasında alanında Menemenspor’u yenen Bursaspor, dönemi küme düşerek noktaladı.

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Bursaspor teknik yöneticisi Mustafa Er, “Öncelikle çok üzgünüz. Buraya çıkmak ve oynamak çok zordu. Önemli manada mahcubiyetimiz ve ıstırabımız vardı. Bu maçı oynamalıydık. Dönem boyunca misyon alan yabancı ve as oyuncularımızın hiç biri yoktu. Bandırmaspor maçı sonrası hiç gelmeyenler oldu. Müsaade isteyenler oldu fakat kulüp müsaade vermedi. Antrenmana çıkmayan ve maça gelmeyenlerle ilgili tutanak da tutuldu fakat sonuç ortada. Bugün burada herkesin olması ve küme düşme mahcubiyetini yaşaması gerekiyordu. En azından ben bu sezonki son vazifemi yerine getirdim. Bütün oyunculara teşekkür ediyorum. Aslında söylenecek çok kelam yok. Topluluktan çok özür diliyoruz. Biz teknik heyet olarak elimizden gelen her şeyi yaptık. Kabul edemediğim şeylerden biri Bandırmaspor maçı oldu. Saha içindeki isteksizlik ve ruhsuzluğu kabul edemiyorum” dedi.

Teknik yöneticisi Mustafa Er sitemlerini şöyle sürdürdü:

“Tam 7 gün oldu. 10 defa falan maçı izledim. Kimsenin bu türlü oynamaya hakkı yok. Rakipten daha çok şut atıp daha çok rakip ceza alanına girmişiz lakin Bandırmaspor’un her geldiği gol oldu. Bu kadar ferdî yanlışın olduğu yerde tahlil üretemiyorsunuz. O gün performansımız nitekim çok düşüktü. O maçın hududunu hala yaşıyorum. Bir kentin mukadderatını etkileyen maçta bu türlü oynanmaz. Yeniden de 44 puan yaptık. Herkes 41-42 puan baraj olur diyordu, haydi azamî 43 diyorduk fakat 44 puanla düştük. İnanılmaz şeyler oldu. 6-7 maç kazanamayanlar 3-4 maç üst üste kazandı. Çok sıkıntı deplasmanlardan galibiyetlerle ayrıldılar.”

“YEMEK YOK, FIRINDA TAVUK PATATES”

“Devam edip etmeme konusunda kimseyle görüşmedim. Bu hafta toplantılar olacaktır. Karar ondan sonra verilecektir. Son 10 maçta 19 puan topladık. Herkesin azamî 43 dediği ortamda biz 44 puan alıp 1.9 puan ortalaması yaptık. Benim için daima egolu diyorlar. Hafta içi bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Ben vazife yaptığım her periyot yalnızca kulübün menfaatini düşündüğüm için sustum. Artık ben de konuşacağım. Mesela geçen sene biz oyuncuları şofben ile duş aldırdık. Kulüp harabe hale gelmiş. Yemek yok. Fırında tavuk, fırında patates. Hocalar 2 saat duş sırası bekledi. Lakin o dönemki lider şalter bende istediğim vakit açarım istediğim vakit kapatırım diyecek kadar alçaldı” diyerek serzenişlerini sürdüren Er, kelamlarını şu biçimde noktaladı:

“AHLAKSIZ BİR OYUNCU”

“Benim bu sene ile ilgili en büyük pişmanlığım Bifouma oldu. Bifouma’yı kadroya sokmamam gerekiyordu. Onu sokarak Pedro’yu da kaybettik. Oyuncu ahlaksız olmayacak. Keşke kadro içine sokmasaydım. Düştüğümüz gece bile program yapacak bile ahlaksız bir oyuncu. Tekrar söylüyorum Bandırmaspor maçını kabul edemiyorum. Buraya gelip maça çıkmamalarını kabul edemiyorum. Ben burada kaçmıyorum. Vicdanen çok rahatım. Çok üzgünüm. Herkes birbirini suçluyor. Toplumsal medya çok iğrenç bir duruma geldi. Herkese fake hesaplardan iftira atılıyor. Dediğim üzere basın toplantısı yapacağım ve her şeyi anlatacağım” formunda konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.