Rennes cephesinden Fenerbahçe övgüsü

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi ikinci maçında Fenerbahçe’yi konuk edecek Rennes’in teknik yöneticisi Bruno Genesio, sarı-lacivertlilerin son derece kaliteli futbolculara sahip olduğunu ve kesinlikle kazanmak isteyeceğini söyledi.

Müsabakanın oynanacağı Roazhon Park’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Fransız teknik adam, sarı-lacivertlilerin defans çizgisinin çok kaliteli ve deneyimli oyunculardan oluştuğunu belirtti.

Fenerbahçe’nin genç file bekçisi Altay Bayındır’ın da çok kaliteli bir isim olduğunu vurgulayan 56 yaşındaki çalıştırıcı, “Fenerbahçe son derece kaliteli oyunculara sahip bir grup. Bilhassa defans bölgesindeki oyuncuların çok deneyimli ve kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Kalecileri de çok yetenekli bir çocuk. Fenerbahçe, atakta da çok sağlam bir ekip. Kesinlikle burada kazanmak isteyeceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Baptiste Santamaria’nın sakatlanmasıyla orta alanda bir sorun yaşadıklarını lakin bunun için tahlillerinin bulunduğunu aktaran Genesio, şöyle devam etti:

“Santamaria’nın sakatlanması sebebiyle Fenerbahçe karşısına 4-4-2 ya da 4-3-3 formunda çıkabiliriz. Orta alanda 2 ya da 3 oyuncu oynatabilirim. Bunun çok değeri yok. Değerli olan oyunun prensibe dayanması. Lesley Ugochukwu, çok beğendiğim bir oyuncu. Santamaria’nın yokluğunda talih bulabilir lakin ekipte onun üzere genç ve uygun durumda olan öteki oyuncular da var. Baptiste’in sakatlığına baktığımızda oyuncu seçimimde her şey olabilir.”

UEFA Avrupa Ligi maçlarının her vakit çok değerli olduğunu anlatan Bruno Genesio, “Avrupa Ligi maçları her vakit daha ağır ve oyuncuların kendilerini göstermek istedikleri bir platform oluyor. Daha fazla konsantre oluyorlar. Bu maça da bu türlü yaklaşarak oynayacaklarını düşünüyorum. Avrupa Ligi maçlarında karşımıza çıkan gruplar kalite ve hırs olarak genelde yüksek kalitede oluyorlar ve oyuncularda ruhsal olarak kendilerini bu seviyeyi yakalayabilmek için hazırlıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

AEK Larnaca maçında oyuncularının kararlılıklarını gösterdiğinin altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, “Oyuncularım önümüzdeki maçlar için neler yapabileceklerini gösterdiler. Öbür Avrupa maçlarında tıpkı tutkuyla oynayacaklarını düşünüyorum. Geçen yılki takım bu yılki takım değil. Daha genç bir oyuncu takımıyla çalışıyoruz, bu oyunculara güvenmemiz gerekiyor.”

“Biz de daha fazla konuk seyirci isterdik”

Bruno Genesio, UEFA’nın müsabakayı ‘Yüksek riskli maç’ kategorisinde değerlendirmesine ait de açıklama yaptı.

Türk seyircilerin ne kadar tutkulu olduğunu bildiklerini anlatan Genesio, şunları kaydetti:

“Daha fazla konuk seyircinin olduğu ambiyansta oynamayı biz de isterdik. Bu çeşit maçlarda futbol için çok kıymetli olan bir tutku gösteriliyor ve bu oyunculara hoş yansıyor. Bunun da maç üzerinde tesirini görebiliyoruz. Bu yüzden daha fazla seyirciyle oynanmasını isterdik.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.