Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın acısı unutulamıyor

Terörün dur durak bilmediği ülkemizde her geçen gün yeni can kayıpları yaşanmaya devam ediyor.

Diğer yanda Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın’ın Karabük’te yaşayan ailesi, ayrılık hasretini çekmeye devam ediyor.

AA’nın haberine nazaran; Safranbolu ilçesinde ikamet eden baba Sadık Yalçın, kızı olmadan geçen 5 yılın zorluklarını anlattı.

“Hainlerin kökünün kazınması bizleri mutlu eder”

Türkiye’de teröre karşı büyük bir çaba verildiğine dikkati çeken baba, “Hainlerin kökünün kazınması doğal ki millet olarak bizleri şad eder. Askerlerimiz, güvenlik güçlerimiz ve onların başındaki siyasi irade, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, öteki kurumlarımız mümkün olduğu kadar bunların temizlenmesine kendilerini adeta vakfetmişler. İnşallah sonu gelecek bu hainlerin. Dışardan gelen hücumları güvenlik güçlerimiz ve askerlerimiz kesinlikle karşılayacaktır ancak bir de içeride olanlar var. İnşallah onların da üstesinden, hakkından Anadolu insanı gelecektir. Bizler uyanık olmalıyız. Devletimize, güvenlik güçlerimize yardımcı olmalıyız.dedi.


“Türk milleti sağlam bir millettir”

Şehit olan kızına devletin ve milletin sahip çıktığına belirten Yalçın, “Kızım şehit olduktan sonra Anadolu’nun birçok yöresine gittim. Gördüğüm; evvel devletin kurumlarının Aybüke nezdinde bütün şehit öğretmenleri sahiplenmesi, Anadolu beşerinin sahiplenmesi, biz mutlu oluyoruz sahiplenilmesine. Gönül isterdi ki bu olay olmasaydı fakat gerektiğinde de insanımız çok hoş sahipleniyor. Her daim onları anmaktan geri durmuyor. Türk milleti sağlam bir millettir. Genlerinde bozukluk yoktur. Şehitlere, gazilere, mağdurlara sahip çıkması, Türk milletinin asil olduğunu gösterir.” sözlerini söyledi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.