Şehitlerimiz merasimle memleketlerine uğurlandı

Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit olan 5 Mehmetçiğin cenazesi, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki kumandanların katıldığı merasimle toprağa verilmek üzere Hakkari’den memleketlerine uğurlandı.

Pençe-Kilit Operasyonu’ndaki çatışmada şehit olan Teğmen Abulkadir Güler, Uzman Çavuşlar Bican Kapılay, Hüseyin Cankaya, Onur Doğan ile Kontratlı Er Celal Tekedereli için Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanında merasim düzenlendi.

Geceyi Çukurca’da geçiren Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Bakan Akar’ın beraberindeki Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile katıldığı merasim, şehit askerlerimizin öz geçmişlerinin okunması ile başladı.

Şehitlerimizin naaşlarının helikopterlerden alınarak silah arkadaşlarının omuzlarında askerî uçağa taşınmasının akabinde dua okundu. Duanın akabinde Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin iki uçak, şehitlerimizin naaşlarını son seyahatlerinin yapılacağı memleketlerine götürmek üzere Hakkâri’den havalandı.

Şehit Teğmen Güler memleketi Antalya’da, şehit Uzman Çavuş Kapılay Hatay’da, şehit Uzman Çavuş Cankaya Kütahya’da, şehit Uzman Çavuş Doğan Ankara’da ve şehit Kontratlı Er Tekedereli Malatya’da son seyahatlerine uğurlanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.