Sinema imalcisi Paul Haggis, cinsel atak suçlamasıyla tutuklandı

Üretimci Paul Haggis, İtalya’da bir bayana cinsel hücumda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alındı. Haggis, gözaltına alınmasının akabinde ‘ağırlaştırılmış cinsel hücum ve ağır yaralama’ suçlamasıyla tutuklandı.

The Guardian’ın aktardığı habere nazaran, Haggis’in avukatı Priya Chaudhry, Haggis’in “tamamen masum” olduğunu belirten bir açıklama yayınladı. Chaudry açıklamasında, “İtalya maddelerine nazaran delilleri tartışamam. Lakin Bay Haggis hakkındaki tüm suçlamaların düşeceğinden eminim. O büsbütün temiz ve gerçeğin bir an evvel ortaya çıkması için yetkililerle tam iş birliği yapmaya istekli” tabirlerini kullandı.

İtalyan haber ajansı La Presse de, savcılığın yazılı açıklamasını paylaştı. Açıklamaya nazaran, yabancı bir bayan iki gün boyunca cinsel hücuma uğradı. Savcılık, bayanın yaşananlardan sonra hastaneye başvurduğunu belirtti.

Paul Haggis, İtalya’nın Puglia kentinde bir sinema şenliği için bulunuyordu. Sinema şenliğinden Variety’ye yapılan açıklamada, organizatörler, “Paul Haggis’in cinsel taarruz teziyle gözaltında tutulduğu haberini ‘dehşetle’ öğrendiklerini ve şoke olduklarını” söyledi.

Haggis, daha evvel de ABD’de iki cinsel akın ve iki cinsel taciz hadisesinde suçlanmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.