Son dakika… Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu’ndan minimum fiyat açıklaması

Asgari fiyat dahil, emekli ve memur maaşları ile birlikte milyonlarca kişinin gelirini artıracak temmuz artırımı için geri sayım başladı.

Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) da taban fiyata ait yazılı bir açıklama yaptı. “Tüm taraflara tahlil olacak formüller için işbirliğine açığız” ifadeleri kullanılan açıklamada “asgari fiyatın kıymetlendirilmesine dair yapılacak mümkün bir toplantıda patron tarafını temsilen kesinlikle masada olacağımızı ve toplam yarar odaklı çalışmalarımız ile mümkün bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı söz etmek isteriz” denildi.

Açıklama şöyle:

“Ülkemizde tüm dünya üzere harika ekonomik koşulları global boyutta yaşandığı bir periyottan geçiyor. Artan emtia fiyatları, güç ve taşıma maliyetlerinin yanı sıra Rusya-Ukrayna krizi üzere global sıkıntılar ve yüksek belirsizlik ortamı birçok kesimi olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yapılacak değerlendirmelerde bu belirsizlik ortamının göz önünde bulundurulmasının kritik kıymete sahip olduğunu düşünüyoruz.

TİSK olarak, birinci önceliğimiz her vakit ülkemizin ve çalışma arkadaşlarımızınsürdürülebilir refahı oldu. Öteki yandan,böyle bir ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi ayakta tutmanın, üretimin devamlılığını sağlamanında büyük ehemmiyet taşıdığını biliyoruz. İşletmelerimizin karşılaştığı risk ve fırsatların birlikte değerlendirilmesini istiyoruz.

Bir defa daha belirtmek isteriz ki, bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyebilmek temel. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı biçimde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize kıymet katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara tahlil olacak formüller için işbirliğine açığız.

İşverenler olarak her vakit tüm sorumluluklarımızı tam ve eksiksik olarak yerine getirmenin şuuru içinde davrandık. Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir vakit kaçınmadık. Bugüne kadar olduğugibi bu süreçte de devletimizin yanında olduğumuzun altını bir sefer daha çizeriz.

Bu vesile ile minimum fiyatın kıymetlendirilmesine dair yapılacak muhtemel bir toplantıda patron tarafını temsilen kesinlikle masada olacağımızı ve toplam yarar odaklı çalışmalarımız ile mümkün bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı söz etmek isteriz.

“Birlikte Mümkün” anlayışı ile bu devri yeniden emekçi, patron ve hükümetimizle birlikte açık diyalog ve dayanışma yoluyla en güzel halde aşacağımıza inanıyoruz. Geleceğimize, çalışanlarımıza, işletmelerimize ve işimize katkı sağlayacak her türlü karara takviye vermeye hazırız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.