Sony’in belgeleri sızdırıldı: PlayStation 6 geliyor!

Oyun severleri heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor. PlayStation 6’nın çıkış tarihinin Sony’nin resmi belgelerinde sızdırıldığı ve sızdırılan belgelerde Microsoft’un Activision şirketine yapmış olduğu teklifin detaylarından söz ediliyor.

İlk PlayStation’u 1994 yılında piyasaya süren Sony, piyasaya sürdüğü son cihazı olan PlayStation 5 ile büyük beğeni toplamıştı. PlayStation 5, 2019 yılında duyurulduktan sonra Kasım 2020’de piyasaya sürülmüştü. Sony, 11 ve 13 yılda bir PlayStation ürettiği için PlayStation 6’nın önceki cihazlara göre erken bir süre içerisinde gelmesi düşünülmüyordu.

ÖNCEKİ MODELLERDEN DAHA ERKEN BİR TARİHTE GELİYOR

22 sayfalık raporun sekizinci sayfasında yer alan bilgilerde Microsoft’un, oyunlarını 2027’ye kadar sadece PlayStation’da sunması için Activision’a teklifte bulunduğuna dair bilgilerin yer aldığı iddia ediliyor. Bu gelişmeye göre değerlendirilen haberin sonucunda, PlayStation 6’ın 2027 yılının son çeyreğinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Sony sızdırılan belgesinde yer alan bilgilerde:

Sony’in oyun konsolundaki rakibi olan Microsoft’un da aynı tarihte XBOX’ın yeni sürümünü piyasaya süreceği düşünülüyor. Sızdırılan bu belgelerin, oyun konsolu yarışında Microsoft’un işine yarayacağı kesin gibi görünüyor.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir