“THK’ya yurt dışından gelen yardımları yiyorlar”

CHP Milletvekili Servet Ünsal, “Türk Hava Kurumunun itibarsızlaştırılmaya, mallarının da haraç mezat satılmaya çalışıldığını” öne sürdü.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türk Hava Kurumu’na yönelik kimi tezleri gündeme getirdi.

Türk Hava Kurumu’nun mallarının, borçlarına karşılık çok ucuza ve pahasının altında satıldığını savunan Ünsal, bahisle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuracağını bildirdi.

Ünsal, “THK’yı itibarsızlaştırmaya, mallarını da haraç mezat satmaya çalışıyorlar. THK’nın en bedelli kurumu olan Laleli Oteli ve Etimesgut Havalimanı her an peşkeş çekilebilir fakat ömürleri yetmeyecek.” değerlendirmesinde bulundu.

GURBETÇİLERDEN GELEN YARDIMLAR 

Yurtdışında yaşayan vatandaşların THK’ya yardımda bulunduğunu belirten Ünsal, “Yurt dışından THK’ya gelen yardımlar, devletin mülki amirlerine bildirilmemiş. THK’ya Almanya’dan, Avusturya’dan, Fransa’dan dürüst, namuslu gurbetçilerimiz para gönderiyor, o gönderdikleri paralar devlete ibraz edilmiyor. Yani ne oluyor? İç ediyorlar, yiyorlar” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.