WhatsApp’tan yeni atılım: Bir Telegram özelliği test edilmeye başlandı

Tanınan platformlar Twitter ve WhatsApp, ‘düzenleme butonuna’ sahip olmadıkları için tenkit yağmuruna tutuluyordu. Twitter’ın ‘düzenle’ butonu hakkında açıklamasından sonra WhatsApp, bildiri düzenleme özelliğini test etmeye başladı.

WHATSAPP, BİLDİRİ DÜZENLEME ÖZELLİĞİNE KAVUŞUYOR

ShiftDelete’in haberine nazaran; şirket, geçen aylarda iletilere muhakkak emojilerle reaksiyon verme özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Telegram’da birçok kullanıcı tarafından etkin olarak kullanılan özellik, fazladan bildiri gönderme meselesini ortadan kaldırıyor.

Yaklaşık 5 yıl evvel düzenleme butonunu test eden WhatsApp, bilinmeyen bir nedenden ötürü özelliği faal etmedi. WABetaInfo grubu, geçtiğimiz günlerde yeni özelliğin tekrar test edildiğini fark etti.

ESKİ BİLDİRİSİ GÖSTERMEYECEK

Kullanıcılar, yeni bilhassa birlikte yazım yanlışlarını kısa mühlet içerisinde değiştirebilecek. Test edilen bildiri düzenleme butonunda eski bildirisi gösterme özelliği ne yazık ki bulunmuyor. Analistler, şirketin yeni özelliği etkin etmeden evvel düzenlenmiş bildirisi göstermeyi de sunacağını iddia ediyor.

WhatsApp’ın bildiri düzenleme özelliğini herkesten sil seçeneğinde olduğu üzere müddetli yapacağı varsayım ediliyor. Şimdi bu müddetin ortalama kaç dakika olacağı bilinmiyor.

Yeni özellik, WhatsApp Android uygulamasında test edilmeye başlandı. iOS ve masaüstü uygulamalarında da yakın vakitte test edileceği düşünülüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.