Bu Altcoin Balina Saldırısında! Potansiyel Kayıp Korkutuyor

Kripto para dünyasında altcoin projelerine yönelik olarak gerçekleşen balina hareketleri zaman zaman gündeme geliyor. Özellikle hareketler meydana geldiğinde piyasada ister istemez bir korku oluyor. Çoğu zaman satış dalgası olarak görülen bu hareketler için traderlar da hazırlık yapıyorlar.

Altcoin balinalarının hareketleri

Altcoin balinalarının hareketlerinin kendi açılarından da sonuçları oluyor. Piyasa genellikle onların kar elde ettiklerini söyler. Ancak kimi zamanlarda durum tam tersine cereyan edebiliyor. Böyle bir hareketin yansıması da zaman zaman zarar olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum balinaların zararına satış ihtimallerinin de her zaman söz konusu olabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin ve altcoin piyasasının artış ve azalış yönlü hareketlerinin varlığı dikkate alındığında balina hareketlerinin zararına sonuç doğurması da doğal bir duruma karşılık geliyor. Bugün de böyle bir doğal gelişme var. Buna göre altcoin SNX’de bir balina milyonları hareket ettirmiş durumda. Ayrıca potansiyel olarak binlerce dolarlık zararı söz konusu. Detaylara hep birlikte bakalım.

Altcoin SNX’e büyük balina yatırımı

Önemli bir kripto manevrasında dikkat çeken bir hamle var. Önde gelen bir balina kısa süre önce 2,01 milyon altcoin SNX almak için hamle yaptı. Buna göre 4,91 milyon USDT’lik yüklü bir yatırım yaptı. Bu stratejik hamle 18 Eylül’de gerçekleşti. Diğer taraftan balina SNX’i token başına ortalama 2,43 dolar fiyatla güvence altına aldı. Dikkate değer olan şey, aynı balinanın sadece 20 dakika önce 2,01 milyon SNX zulasının tamamını Binance borsasına aktarmış olması.

Binance SNX/USDT çiftindeki mevcut işlem hacmi göz önüne alındığında ilginç bir durum ortaya çıkıyor. Satın alınan SNX tokenlerinin bir kısmının şimdiye kadar satılmış olması gerektiğinden, işlem soru işaretlerine yol açıyor. Gerçekten de altcoin SNX yatırımının tamamı tasfiye edilirse, balina 780.000 doların üzerinde olduğu tahmin edilen önemli bir zarara uğrama potansiyeliyle karşı karşıya kalacak. Bu da ilk yatırımda yaklaşık %16’lık önemli bir düşüş anlamına gelecek.

Gelişme ilgi çekiyor

Kripto piyasasındaki bu ilgi çekici gelişmenin elbette bazı sonuçları var. Buna göre dijital varlıkların doğasında var olan oynaklığı ve riskleri vurguluyor. Bitcoin ve altcoin alanındaki deneyimli yatırımcıların ve büyük oyuncuların bile kripto para birimi yatırımlarıyla gelen potansiyel dalgalanmalara ve belirsizliklere karşı bağışık olmadıklarını hatırlatıyor.

Diğer taraftan riskli ortamın bilinciyle hareket etmek bu piyasanın bir gerçeği. Altcoin yatırımlarınızı yaparken balina hareketlerini takip etmek size fayda sağlayacak. Ancak kriptokoin.com olarak baktığımızda fiyat açısından tek başına bir ölçüt olmayacağını söyleyelim. Yazıyı yazarken SNX fiyatı %6 düştü. Bu durum balinanın satışı gerçekleştirdiğinin bir işareti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx