İstanbul’da ‘Özgür Filistin Mitingi’ Düzenlenecek

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı Maltepe Etkinlik Alanı’nda ‘Özgür Filistin Mitingi’ düzenleyeceklerini açıkladı. Yazıcı, 15 Ekim Pazar günü saat 14.00’te yapılacak olan mitinge herkesi davet ettiklerini söyledi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, 15 Ekim Pazar saat 14.00’te Filistin için miting düzenleyeceklerini açıkladı. ‘Özgür Filistin Mitingi’ne taraflı tarafsız herkesi davet etttiklerini ifade etti.

DHA’nın aktardığı haberde duyurunun devamında Yazıcı, “Gazze’de Filistinliler çocuklarını, kundaktaki bebeklerini, kimi annesini, babasını, kardeşini evinde, sokakta şehit olmuş şekilde bulabiliyor. Dolayısıyla Filistinliler yetmiş yıldır bu zulüm altında yaşıyor. Bütün dünya bunun farkında.” ifadelerine yer verdi.

Ömer Faruk Yazıcı açıklamalarına, “Gazze dünyanın en büyük açık hava hapishanesidir. Orada bir katliam var. Umarız son bulur.” şeklinde devam etti.

Saadet Partisi ‘Özgür Filistin Mitingi’ için, meclisteki bütün siyasi partilere davet mektubu gönderdi.

Ömer Faruk Yazıcı: ‘Partisi, kimliği, aidiyeti ne olursa olsun Filistin davasına gönül vermiş, oradaki işgale karşı duran, zulme itiraz eden bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz.’

Yazıcı’nın açıklamalarına göre miting alanında sadece Türk ve Filistin bayrağı olacak. Herhangi bir siyasi partinin, STK’nın bayrağına müsaade edilmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx