Magazin gündemine damga vurdular! İşte 2023’ün en büyük on ünlü skandalı

Derleyen: Buse Bulat / Milliyet.com.tr
Ünlüler dünyası, sonuna yaklaşılan 2023 yılı boyunca birbirinden büyük skandallara sahne oldu. Yasak aşklar, mahkeme salonlarına taşınan anlaşmazlıklar daha pek çok olay, geçtiğimiz aylar boyunca manşetlerde yer aldı.

Daily Mail Online, 2024’ü karşılamaya hazırlanırken yılın en şok edici skandallarını bir kez daha gündeme getirdi.

1- KANYE WEST İLE BIANCA CENSORI’NİN ‘UYGUNSUZ’ ANLARI

Ünlü rapçi Kanye West, geçtiğimiz sene eşi ve çocuklarının annesi Kim Kardashian ile sekiz yıllık evliliğini sonlandırmıştı. Boşanmalarının ardından kendi markası Yeezy’nin çalışanlarından biri olan Bianca Censori ile aşk yaşamaya başlayan West, genç kadınla Beverly Hills’de yapılan samimi bir törenle evlenmişti.

Mutlu birliktelikleri devam ikili, geçtiğimiz eylül ayında romantik bir tatil için Venedik’e gitmişti. 46 yaşındaki rapçi, tekne gezintisi sırasında frikik vermesiyle gündeme gelmişti. Pantolonu düşük bir şekilde kameralara yansıyan ve görüntülendiğini fark etmesine rağmen bunu umursamayan West’in o anları, sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olmuştu.

2- TOM SANDOVAL’IN YASAK AŞKI

The Real Housewives of Beverly Hills’in spin-off şovu Vanderpump Rules’ta yer alan Tom Sandoval, dokuz yıllık kız arkadaşı Ariana Madix’i Raquel Leviss ile aldatmıştı. Tom, bir anda nefret figürü haline gelmiş ve tüm ülke tarafından dışlandıktan sonra halktan saklanmak zorunda kalmıştı.

3- ARIANA GRANDE’NİN EVLİ SEVGİLİSİ

Ünlü şarkıcı Ariana Grande, eşi Dalton Gomez’den boşanmasının ardından Broadway müzikalinin film uyarlamasında tanıştığı Ethan Slater ile yeni bir aşka yelken açmıştı. Bu aşkın bir ‘skandal’ olarak anılmasının sebebi ise Slater’ın Lilly Jay ile evli olmasıydı. Üstelik Ethan ile Lilly, ilk bebeklerini bu skandalın duyulmasından sadece bir ay önce kucaklarına almıştı.

4- SEAN JOHN COMBS’A CİNSEL SALDIRI SUÇLAMASI

Puff Daddy, P. Diddy gibi sahne isimleriyle tanınan ve Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesi bulunan rap müzik şarkıcısı Sean John Combs’un eski kız arkadaşı Cassandra Ventura, 10 yıl boyunca Sean John Combs’un istismar ve şiddetine maruz kaldığını açıklamıştı. Cassie sahne adıyla performans sergileyen bir R&B şarkıcısı ve dansçısı olan Cassandra Ventura, P.Diddy’nin suistimale kendisi 19 yaşındayken başladığını söylemişti.

Davanın açılmasından sadece bir gün sonra, hem Diddy hem de Cassie bir anlaşmaya vardıklarını ve sorunu çözdüklerini duyuran açıklamalar yapmıştı. Anlaşmanın şartlarına ilişkin özel bir ayrıntı ise duyurulmamıştı. O zamandan bu yana, üç kadın daha Diddy’ye karşı iddialarla ortaya çıkmış ve kendini Jane Doe olarak tanımlayan bir kadın, 2003 yılında 17 yaşındayken onun ve diğer erkeklerin cinsel saldırısına uğradığını söylemişti. Diddy, bu iddiaların hepsini yalanlamıştı.

5- SOPHIE TURNER-JOE JONAS AYRILIĞI

Ekim 2017’de nişanlanan, 2019’da Las Vegas’ta dünyaevine giren Sophie Turner-Joe Jonas çifti, yaklaşık üç ay önce evliliklerini sonlandırmaya karar vermişti. Boşanma haberinin kamuoyuna yansımasının ardından ünlü çiftin son altı aydır çok ciddi sorunlar yaşadığı öne sürülmüştü. Üç aydır turnede olan Jonas’ın iki çocuğuna baktığı, Turner’ın ise çocuklarıyla ilgilenmediği belirtilmişti.

Çifte yakın bir kaynak ise “Sophie partilemeyi çok seviyor, Joe ise eşinin aksine evde kalmayı tercih ediyor. Çok farklı yaşamları var” demişti.

6- RUSSELL BRAND HAKKINDAKİ İDDİALARI YALANLADI

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Sunday Times, yaptığı kapsamlı ve araştırmacı habercilik ile İngiliz komedyen ve aktör Russell Brand’in yedi yıllık bir süreç içerisinde dört kadına tecavüz ve taciz de dahil olmak üzere cinsel saldırılarda bulunduğunu ortaya çıkarmıştı.

Gazete, kariyerinin zirvesinde olduğu 2006-2013 yılları arasında Brand’in dört kadına cinsel saldırıda bulunduğunu yazarken, Katy Perry’nin eski eşi Brand ise iddiaları yalanlamıştı.

7- “LIZZO BİZE CİNSELLİK İÇEREN ŞOVLARA KATILMAMIZ İÇİN BASKI YAPTI”

ABD’li şarkıcı Lizzo’nun eski dansçılarından üçü, ünlü isme endilerini ‘beden utandırmaya maruz bıraktıkları, cinsel olarak aşağılayıcı davranışlarda bulundukları ve rahatsız edici cinsel şovlara katılmaları için baskı yaptıkları’ iddiasıyla dava açmıştı.

Davacılar Arianna Davis ve Crystal Williams Grammy ödüllü sanatçıyla Şubat 2023’te Amsterdam’a yaptıkları bir konser gezisi sırasında, Lizzo’nun kendilerini şehirde eğlenmeye davet ettiğini ve gecenin şehrin Kırmızı Fener Sokağı bölgesinde (Bölge, cinsellik içeren gösterilerin sergilendiği kulüp ve barlarıyla biliniyor) sona erdiğini anlatmıştı. Lizzo’nun Davis’e çıplak bir göstericinin göğüslerine dokunması için ‘baskı yaptığı’ ve ‘kışkırttığı’ da öne sürülmüştü.

8- KEVIN COSTNER İLE CHRISTINE BAUMGARTNER’IN NAFAKA SAVAŞI

ABD’li Hollywood yıldızı Kevin Costner, 2004 yılında dünyaevine girdiği Christine Baumgartner’dan boşanma kararı almıştı. Costner’ın eşine ödeyeceği nafaka, geçici olarak 129 bin dolar olarak belirlenmişti. Ancak Santa Barbara’daki bir yargıç, son olarak ünlü aktörün üç çocuğu için ödediği nafakayı 63 bin dolara düşürmüştü. Baumgartner ise nafakanın “61 bin dolara yükseltilmesini istemişti.

9- DANNY MASTERSON CİNSEL İSTİSMARDAN TUTUKLANDI

Komedi dizisi ‘That ’70s Show’daki ‘Steve Hyde’ rolü ile tanınan oyuncu Danny Masterson, iki kadına cinsel istismardan suçlu bulunarak tutuklanmıştı. Ünlü ismin eşi Bijou Phillips, bu kararın ardından Masterson’dan boşanmıştı.

10- JADA PINKETT SMITH’TEN WILL SMITH İTİRAFI

Will Smith, ‘King Richard’ filmindeki rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü aldığı 94’üncü Oscar Ödül Töreni’ne tokat skandalıyla damga vurmuştu. Aylarca konuşulan olayın üzerinden bir yıldan fazla geçmişken, Jada Pinkett Smith geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda eşi ile 2016 yılından beri ayrı yaşadıklarını ancak şimdiye kadar bunu kamuoyuna açıklamaya hazır hissetmediklerini dile getirmişti.

Ayrı yaşamalarına rağmen resmi olarak boşanmayı düşünmediklerini de söyleyen Smith, “Asla boşanmayacağımıza dair söz vermiştim. Ne olursa olsun üstesinden gelecektik. Bu sözümden dönmem mümkün olmadı” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx