Mersinli Kadınlar Deprem Bölgesindeki Kadınlara Destek İçin Kıyafet Dikti

Mersin Kent Konseyi’nin birleştirici organizasyonu ve Mersinden Kadın Kooperatifi ile Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (GİŞKAD) iş birliğinde, deprem bölgesindeki kadınlara destek olmak amacıyla örnek bir projeye imza atıldı. Mersinli ve depremzede gönüllü kadınların diktiği kıyafetler, Mersin Kent Konseyi, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği tarafından deprem bölgesindeki kadınlara ulaştırıldı.

Mersinli ve depremzede gönüllü kadınlar, Kent Konseyi’nin organizasyonu ve Mersinden Kadın Kooperatifi ile Girişimci İş Kadınları Derneği iş birliğinde hayata geçirilen proje kapsamında deprem bölgesindeki kadınlar için bir araya geldi. Mersinden Kadın Kooperatifi’nin Üretim Atölyesi’nde buluşan kadınlar, dikiş tezgahlarının başına geçerek, deprem bölgesindeki kadınlar için kıyafetler dikti.

Mersinli ve deprem bölgesinden Mersin’e gelen gönüllü kadınlar tarafından üretimi yapılan yüzlerce kıyafet, deprem bölgesindeki kadınlara ulaştırıldı. Mersin Kent Konseyi, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği tarafından gösterilen dayanışma örneği, devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir