Toplumsal faydayla ‘dünyaya’ açılıyor

Lansmanı, 22 Nisan Dünya Günü’nde gerçekleşen Tek Dünya Karadeniz Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Harezi Yılmaz, “Kadınların ve kız çocuklarının eğitimine ve güçlendirilmesine odaklanarak, eşitlik ve sürdürülebilirliğin sadece idealler değil, herkes için gerçekler olduğu bir geleceğe yatırım yapıyoruz” dedi.

Yapılan açıklamaya göre kadın ve kız çocuklarının eğitimine ve hayata hazırlanmasına yönelik çalışmalara ağırlık veren vakıf, faaliyet gösterdiği ülkelerde fırsat eşitsizliğine maruz kalan kadın ve kız çocuklarının eğitim ve ekonomiye katılımına öncelik vererek, yerel ekonomileri güçlendiren projeleri destekliyor.

Vakfın küresel erişimi oldukça geniş bir coğrafyaya yayılıyor. Yerel toplulukların ihtiyaçlarını karşılayan projeler, Brezilya’da balıkçıların lisans almaları için gerekli eğitim programlarından, Afrika ülkelerinde tarımla uğraşan kadınların ekonomik hayatlarına destek vermeye kadar farklı alanlarda fayda yaratıyor.

Karadeniz Holding, Powership olarak adlandırılan dünyanın en büyük yüzen enerji santrali filosuna sahip. Güney Amerika’dan Asya’ya geniş bir coğrafyada 40 Powership’ten oluşan filosuyla elektrik üreten grup 6.000 MW kurulu güç sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx